Разлика помеѓу преработките на „Река“

Одземен 1 бајт ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Река-никулец}}
[[Податотека:Murray howlong.jpg|frame|right|''Реката [[Мари]] во [[Австралија]]'']]
 
{{наводи}}
 
 
{{Рекахидрографија-никулец}}
 
[[Категорија:Реки| ]]
[[Категорија:Хидросфера]]