Предлошка:Барање за лиценца: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 14 години
с
ситна поправка
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(+ автоматски потпис)
с (ситна поправка)
--></noinclude>
[[Слика:Nuvola apps important.svg|32п|лево|Проблем со авторските права]]
Ви благодариме за подигнувањето на [[:{{{1}}}]]. Меѓутоа, моментално недостигаат информации за статусот на авторските права врз неа. Википедија многу сериозно ги сфаќа [[Википедија:Авторски права|афторскитеавторските права]]. Доколку не се одреди '''лиценцата''' и '''изворот''' на сликата, можно е таа да биде избришана во краток временски рок. Ако ги знаете овие информации, можете да додадете '''[[Википедија:Лиценци за слики|ознака за лиценцата]]''' на страницата за опис на сликата.
 
Ако имате било какви прашања, слободно прашајте некој [[Википедија:Листа на администратори|администратор]]<!-- треба да биде Wikipedia:Media copyright questions, ама сѐ уште немаме таква страница -->. Ви благодариме за соработката. --<includeonly>~~</includeonly><includeonly>~~</includeonly>