Разлика помеѓу преработките на „Августајон“

Одземени 12 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
(ситна поправка)
[[Категорија:Архитектура од 4 век]]
[[Категорија:Архитектура од 6 век]]
[[Категорија:Форуми во КонстантинополЦариград]]
[[Категорија:Градби на Јустинијан I]]