Разлика помеѓу преработките на „Џерси Сити (Њу Џерси)“

с
нема опис на уредувањето
с (Нова страница: thumb|220px|Џерси Сити '''Џерси Сити''' ({{lang-en|Jersey City}}) е град вo [[САД|американ...)
 
с
 
'''Џерси Сити''' ({{lang-en|Jersey City}}) е град вo [[САД|американската]] [[Сојузни држави во САД|држава]] [[Њу Џерси]]. Овој град според статистиките во [[200]] година, има 242 389 жители, што го прави најголем град во Њу Џерси после [[Њуарк]], и 77-ти град по број на жители во [[САД]].
 
{{САД-најголеми градови}}
 
[[Категорија:Градови во САД]]
2.135

уредувања