Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Херонеја“

нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 62.162.124.161 (разговор), вратено на последната верзија на Dexbot)
Андрех Ристовски Нема Пенис
{{Инфокутија Вооружен судир
|image=[[Податотека:bitka-heroneja.png|300px]]
|caption=Боен распоред на Битката кај Херонеја
Анонимен корисник