Разлика помеѓу преработките на „Ораовица“

Одземен 391 бајт ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 2 промени (од Vaskopo123) и ја поврати преработката 3491457 на Ehrlich91)
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Ораовица
| општина=[[Општина Радовиш]]
| регион=[[југоисточен регион|Југоисточен]]
| популација=1720
| година=2002
| поштенски број=2420
| повикувачки број=032
| надморска височина=360
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=37 | lat_sec=31
| lon_dir=E | lon_deg=22 | lon_min=30 | lon_sec=44
| веб=
}}
'''Ораовица''' е село во [[Општина Радовиш]]. Селото е најголемо во општината со 1720 жители<ref>[http://www.radovis.gov.mk/images/stories/documents/sluzben_glasnik/glasnik%2013-10.pdf Службен гласник на општина Радовиш, Број 13/2010, страна 9]</ref> и е оддалечено 5 км од центарот на [[Радовиш]].
{{Мак-никулец}}
* [http://maps.google.com/?ie=UTF8&hq=&hnear=Germany&ll=41.625933,22.512746&spn=0.015302,0.042272&t=h&z=15 Село Ораовица на Google Maps]
 
'''Туристички места'''
 
Во Ораовица исто така има едно туристичко место а тоа е манстирот Св Горги
{{Општина Радовиш}}
 
Анонимен корисник