Разлика помеѓу преработките на „Синдски јазик“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
|name=Синдски јазик
|image= Word Sindhi in Perso-Arabic.svg
|imagesize = 325px375px
|nativename = سنڌي / सिन्धी
|states= [[Синд]], [[Пакистан]] и [[Куч]], [[Индија]].
6

уредувања