Разлика помеѓу преработките на „Бен Афлек“

Додадени 4 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
 
== Детството и младост ==
Мајка му е учителка, а неговиот татко советник за проблеми со алкохол. Бен е најстариот син од тројцата браќа. Еден од неговите млади браќа исто така стана глумец ([[Кејси Афлек]]). Уште кога беше многу мал, неговите се преселиле во Бостон, каде живеел сè додека не почнал да се занимава со глума. Таму и го запознал својот долгогодиштен пријател Мет Дајмон, со кој подоцна ќе напише, а и глуми во филмот ''"Good Will Hunting"'', кој доби [[Оскар]] за [[Оскар за најдобро сценарио|најдобро сценарио]].
 
== Приватен живот ==