Разлика помеѓу преработките на „Хера“

Одземени 2 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| Consort = [[Зевс]]
| Parents = [[Крон]] и [[Реја (митологија)|Реја]]
| Siblings = [[Посејдон]], [[ХадАд]], [[Деметра]], [[Хестија]], [[Зевс]]
| Children= [[Арес]], [[Енио]], [[Хеба]], [[Илитија]], [[Хефест]]
| Mount =