Разлика помеѓу преработките на „Пливање на светското првенство во водени спортови 2009 - 100м грбно во машка конкуренција“

с
нема опис на уредувањето
(Juan = Џуан? Ајде ви се молам)
с
{{2009 Светско Акватичко Првенство}}
 
Трката на '''100 м100м мажи грбно''' на [[2009 Светско Акватичко Првенство]] ќе се одржи во Понеделник, 27 July (Прелим и Полуфинале) и вечерта на 28 јули (финале) на стадионот Форо Италико во [[Рим]].
 
 
| 52 ||align=left| Педро Медел ||align=left| {{CUB}} || 57.03 || 9 || 2 ||
|-
| 53 ||align=left| МигуелМигел Роблес ||align=left| {{MEX}} || 57.14 || 9 || 7 ||
|-
| 54 ||align=left| Роби Збогар ||align=left| {{SLO}} || 57.45 || 8 || 3 ||
| 14 ||align=left| Николас Дриберген ||align=left| {{NED}} || 53.92 || 1 || 1 ||
|-
| 15 ||align=left| Хуан МигуелМигел Рандо ||align=left| {{ESP}} || 54.13 || 1 || 70 ||
|-
| 16 ||align=left| Станислав Донец ||align=left| {{RUS}} || 54.24 || 2 || 1 ||