Разлика помеѓу преработките на „Пливање на светското првенство во водени спортови 2009 - 100м грбно во машка конкуренција“

Juan = Џуан? Ајде ви се молам
(Juan = Џуан? Ајде ви се молам)
{{2009 Светско Акватичко Првенство}}
 
Трката на '''100м100 м мажи грбно''' на [[2009 Светско Акватичко Првенство]] ќе се одржи во Понеделник, 27 July (Прелим и Полуфинале) и вечерта на 28 јули (финале) на стадионот Форо Италико во [[Рим]].
 
 
| 11 ||align=left| Марко ди Тора ||align=left| {{ITA}} || 53.77 || 12 || 7 ||
|-bgcolor=ccffcc
| 12 ||align=left| ЏуанХуан МигуелМигел Рандо ||align=left| {{ESP}} || 53.89 || 10 || 0 ||
|-bgcolor=ccffcc
| 12 ||align=left| Станислав Донец ||align=left| {{RUS}} || 53.89 || 11 || 6 ||