Разлика помеѓу преработките на „Денис Мењшов“

Одземени 2 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с (Removing Link GA template (handled by wikidata))
с
=== Банесто (2000–2004) ===
 
Мењшов ја започнал неговата професионална кариера во 2000 со екипата {{ct|GCE|2000}} на [[Хосе МигуелМигел Ечевари]]. Неговите први успеси дошле во 2001, кога ја освоил [[Тур де л’Авенир]], етапна трка за млади професионалци. Една година подоцна освоил етапа на [[Дофине Либере]]. Во 2003, Мењшов го имал неговиот пробив, кога завршил 11. на [[Тур де Франс]] и го освоил пласманот за млад возач. 2004 била неговата последна година во Банесто и неговата најуспешна. Ја освоил [[Трка околу Баскија|Трката околу Баскија]], етапа на [[Вуелта а Арагон]], етапа на [[Париз-Ница]] и етапата 5 на [[Вуелта а Еспања 2004]].
 
=== Рабобанк (2005–2010) ===