Разлика помеѓу преработките на „Јосиф Даскалов“

Додадени 23 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
починал-место=[[Подрум Кале]], [[Турција]] |
}}
'''Јосиф Даскалов''' бил [[Македонци|македонски]] револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, член и раководител на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]].
 
== Биографија ==