Разлика помеѓу преработките на „КК Струмица“

Одземени 2 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
| бои = бела и црна<br>{{color box|white}} {{color box|black}}
| претседател =
| тренер = ЗлаткоПеро ЗетовНастев
| титули = нема
| лига = [[Прва македонска кошаркарска лига|Прва Лига Мажи]]