Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Одземени 7 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''Дорломбос''' е село во [[Општина Струмица]], во околината на градот [[Струмица]]. Селото граничи со [[Куклиш]], [[Орманли]], [[Мемешли]], [[Прстен]], [[Булунтули]], [[Бајрамбос]],
Селото е оделечено од град [[Струмица]]. Селото граничи со [[Куклиш]], [[Орманли]], [[Мемешли]], [[Прстен]], [[Булунтули]], [[Бајрамбос]],
[[Свидовица]]
== Географиja и местоположба ==