Тош ван дер Санде: Разлика помеѓу преработките

Додадени 1.719 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ред 19:
| majorwins =
| medaltemplates =
| updated = 1521 јануари 20162017
}}
 
Ред 90:
;2015
: 2. Париз-Тур
;2016
: 1. Етапа 2 [[Тур де л’Ен]]
: 7. Краен пласман Три дена Западна Фландрија
: 10. Национале Слејтингспрејс
{{palmares end}}
 
=== Распоред на резултатите на големите трки ===
 
{| cellpadding="3" cellspacing="0" border="1" style="font-size: 95%; border: #aaa solid 1px; border-collapse: collapse;"
|- style="background:#eee;"
!Голема трка
!2013
!2014
!2015
!2016
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија|Џиро]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2014|93]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[Тур де Франс|Тур]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2013|127]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2015|49]]
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2016|109]]
|}
 
СО = се откажал; — = не учествувал
 
== Наводи ==