Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Одземени 387 бајти ,  пред 3 години
 
== Демографија ==
Според последниот попис на населението на Македонија од 2002 година, селото има 117 жители., Следувасите табела на националната структура на населениетоТурци.<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>
 
{| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2
| '''Националност'''
| '''Вкупно'''
|-
| [[Македонци]]
| 0
|-
| [[Турци]]
| 117
|-
| [[Роми]]
| 0
|-
| [[Албанци]]
| 0
|-
| [[Власи]]
| 0
|-
| [[Срби]]
| 0
|-
| [[Бошњаци]]
| 0
|-
| Други
| 0
|-
|}
 
== Општествени институции ==