Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Додадени 15 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
 
'''Дорломбос''' е село во [[Општина Струмица]].
Селото е оделечено од град [[Струмица]]. Селото граничи со [[Куклиш]], [[Орманли]], [[Мемешли]], [[Прстен (Село)]], [[БурутлиБулумтури]], [[Бајрамбос]],
[[Свидовица]]
== Географиja и местоположба ==
159

уредувања