Разлика помеѓу преработките на „Доналд Трамп“

Одземени 4 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
|name = Доналд Трамп<br><small>Donald Trump</small>
| order = [[Список на претседатели на Соединетите Американски Држави|45.]] [[претседател на САД]]
|image = Donald J. Trump President-electOfficial portraitPortrait.jpg
|succeeding = [[Барак Обама]]
|vicepresident = [[Мајк Пенс]]