Отвори го главното мени

Промени

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
|name = Врвен кварк
|image = [[Податотека:Top antitop quark event.svg|200п]]
|caption = Судар на врвен кварк исо врвен антикварк
|num_types =
|composition = [[елементарна честичка]]