Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
Отстрането уредувањето на Vk 1 (разговор), вратено на последната верзија на Zeko 15
с (Отстрането уредувањето на Vk 1 (разговор), вратено на последната верзија на Zeko 15)
| име=Дорломбос
| општина=[[Општина Струмица]]
| популација=126117
| поштенски број=
| надморска височина=600 мнв
 
== Демографија ==
Според последниот попис на населението на Македонија од 20162002 година, селото има 126117 жители. Следува табела на националната структура на населението<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>
 
{| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2
|-
| [[Турци]]
| 125117
|-
| [[Роми]]
|-
| Други
| 10
|-
|}