Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
| име=Дорломбос
| општина=[[Општина Струмица]]
| популација=117126
| поштенски број=
| надморска височина=600 мнв
 
== Демографија ==
Според последниот попис на населението на Македонија од 2002 година, селото има 117126 жители. Следува табела на националната структура на населението<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>
 
{| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2
|-
| [[Турци]]
| 117125
|-
| [[Роми]]
|-
| Други
| 01
|-
|}
159

уредувања