Танин: Разлика помеѓу преработките

Додаден 81 бајт ,  пред 5 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
|Нехидролизирачки<br>или [[кондензиран танин|кондензирани танини]]
|[[Флоротанин]]и
!Извори
|Растенија
|Растенија
|[[Кафени алги]]
|}