Танин: Разлика помеѓу преработките

Додадени 223 бајти ,  пред 5 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
|[[File:Phloroglucinol structure.png|150px]]<br><center>[[Флороглуцинол]]</center>
|-
!Класа/Полимер:
|[[Хидролизирачки танин]]и
|Нехидролизирачки<br>или [[кондензиран танин|кондензирани танини]]
|[[Флоротанин]]и
|}