Јагода: Разлика помеѓу преработките

Додадени 358 бајти ,  пред 5 години
(ситна поправка)
 
==Јагодите како тема во уметноста и во популарната култура==
„Полиња со јагоди, засекогаш“ (''Strawberry fields forever') - песна на британската група „[[Битлси]]“ (''The Beatles'') од [[1967]] година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=8UQK-UcRezE YouTube, Strawberry Fields Forever - Restored HD Video (пристапено на 17.1.2017)]</ref>
 
 
== Наводи ==