Разлика помеѓу преработките на „Џанлука Брамбила“

нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за велосипедист
| name = Џанлука Брамбила
| image = Gianluca2014 BrambillaGiro d'Italia, brambilla (17760661436).jpg
| caption = Брамбила на [[Џиро д’Италија 20122014]].
| fullname = Џанлука Брамбила
| nickname = Брамби
| birth_date = {{birth date and age|df=yes|1987|8|22}}
| birth_place = [[Белано]], [[Италија]]{{ИТА}}
| height = 1,70 м
| weight = 57 кг
:'''[[Џиро д’Италија]]'''
::1 индивидуална етапа ([[Џиро д’Италија 2016|2016]])
:'''[[Вуелта а Еспања]]'''
| updated = 16 мај 2016
::1 индивидуална етапа ([[Вуелта а Еспања 2016|2016]])
| updated = 1614 мајјануари 20162017
}}
 
;2016
: 1. Етапа 8 [[Џиро д’Италија 2016|Џиро д’Италија]]
: 1. Етапа 15 [[Вуелта а Еспања 2016|Вуелта а Еспања]]
: 1. Трофео Поленка-Порт де Андрат
: 2. Национално друмско првенство
: 3. [[Страде Бјанке]]
: 4. Трофео Сера де Трамунтана
: 6. [[Класика де Сан Себастијан 2016|Класика де Сан Себастијан]]
: 7. Краен пласман [[Вуелта а Бургос]]
: 8. [[Тре Вали Варезине]]
: 10. Краен пласман [[Трка околу Оман]]
{{Palmares end}}
 
=== Распоред на резултатите на големите трки ===
'''Grand Tour general classification results timeline'''
 
{| cellpadding="3" cellspacing="0" border="1" style="font-size: 95%; border: #aaa solid 1px; border-collapse: collapse;"
|- style="background:#eee;"
!Голема трка
!Grand Tour
!2011
!2012
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2014|29]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2016|22]]
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[Тур де Франс|Тур]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2014|ДСК]]
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2015|13]]
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2016|23]]
|}
 
* {{ProCyclingStats}}
 
{{Возачи во Етикс-Квик -Степ Флорс}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Брамбила, Џанлука}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Италијански етапни победници на Џиро д’Италија]]
[[Категорија:Италијански етапни победници на Вуелта а Еспања]]