Разлика помеѓу преработките на „Луј Арагон“

Додадени 19 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
| pseudonym =
| birth_name = Луј Андрије
| birth_date = {{birth- date|3 October 1897|3|10|df=yes}}
| birth_place = Париз
| death_date = {{death 24date декемвриand age|1982|12|4|1897|3|10|df=yes}} (aged 85)
| death_place = Париз
| occupation =