Разлика помеѓу преработките на „Бабушница“

Одземени 8 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
 
==Географија==
Општината граничи со општините [[Гаџин Хан]] на северозапад, [[Бела Паланка]] оптина на север, [[Пирот]] и [[Димитровград (Србија)|Димитровград]] општини на исток, [[Бугарија]] и на југ со [[Црна Трава]] и [[Власотинце]].
 
==Историја==