Државна изборна комисија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(ситна поправка)
Нема опис на уредувањето
* Лилјана Ингилизова-Ристова, 1995-1999
* Јосиф Лукановски, 1999-2002
* Мирјана ЛазаревскаЛазарова-Трајковска, 2002-20042003
* [[Стево Пендаровски]], 2004-
* Јован Јосифовски, 2006
* Александар Новаковски, 2006-2011
* [[Борис Кондарко]], 2011-2013
* Никола Рилковски, 2013-2015 <ref>[http://www.telegraf.mk/aktuelno/67160-nikola-rilkovski-nov-pretsedatel-na-dik Никола„Никола Рилковски – нов претседател на ДИКДИК“], — Телеграф„Телеграф“, 21 ноември 2013.</ref>
* Александар Чичаковски 2015-
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.sec.mk Официјална страница]
 
 
{{Македонија-никулец}}
6.538

уредувања