Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Архангел Михаил“ - Лесново“

нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Македонска црква
|име = Свети Архангел Михаил
|слика = Црква „СвСв. Архангел Михаил“ - ЛесновоМихаил.jpg
|големина на слика = 250п
|опис = Поглед на влезната врата од црквата
|епархија = Брегалничка
|намесништво = Штипско
== Галерија ==
<center><gallery>
Податотека:СвЦрква „Св. Архангел МихаилМихаил“ - Лесново.JPGjpg|СтраниченВлезната погледврата конод црквата
Податотека:Св.Архангел Михаил.JPG|Поглед на јужниот ѕид
Податотека:Црква „Св. Архангел Михаил“ - Лесново 2.jpg|Куполите на црквата
Податотека:Car Dušan i carica Jelena, Manastir Lesnovo, XIV vek.jpg|Фреска на царот Стефан Душан и царицата Елена