Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Архангел Михаил“ - Лесново“

нема опис на уредувањето
(делумно средување)
== Галерија ==
<center><gallery>
Податотека:Св.Архангел Михаил.JPG|Страничен поглед кон црквата
Податотека:Црква „Св. Архангел Михаил“ - Лесново 2.jpg|Куполите на црквата
Податотека:Lesnovo monastery.jpg
Податотека:Car Dušan i carica Jelena, Manastir Lesnovo, XIV vek.jpg|Фреска на царот Стефан Душан и царицата Елена
Податотека:Лесновски_манастир_01.jpg
Податотека:Lesnovo1.JPG|Соборен храм Св.Архангел Михаил поглед од новиот конак
Податотека:Lesnovo2.JPG|Соборен храм Св.Архангел Михаил во Лесновскиот манастир
Податотека:Lesnovo3.JPG|Соборен храм Св.Архангел Михаил источна страна
</gallery></center>