Разлика помеѓу преработките на „28 април (родени)“

Додадени 118 бајти ,  пред 4 години
дополнување
с
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1960]] 
|[[Валтер Ѕенга]] — италијански [[фудбалер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1981]] 
|[[Џесика Алба]] — американска глумица.
|-
|valign="top" align="right"|[[1984]]