Печ: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Ред 95:
* [http://www.élet-mód.hu/dobogoko.php Pécsi kirándulás képekkel] – www.élet-mód.hu]
* [http://en.pecs.hu/ Официјална веб-страница]
* [http://www.pecs2010.hu Official website of Pecs2010 ЕвропскиЕвропска главен градпрестолнина на културата]
* [http://www.jpm.hu/index.php?nyelv=EN&PHPSESSID=1d300092f4da0b384b19b7dccd4dc37c Округ Барања]
* [http://wikitravel.org/en/article/Pecs Википатување: Печ/Pécs]
Ред 108:
{{Градови во Унгарија}}
{{Светско наследство во Унгарија}}
{{ЕвропскиЕвропска главни градовипрестолнина на културата}}
 
{{Нормативна контрола}}