Богојци: Разлика помеѓу преработките

Додадени 529 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q652509 (translate me))
Нема опис на уредувањето
 
== Демографија ==
Според последниот попис на населението на Македонија од 2002 година, селото има 170 жители. Следува табела на националната структура на населението<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>
Според пописот од 2002 година селото броело 170 жители, од кои: 167 [[Албанци]] и 3 останати.
 
{| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2
| '''Националност'''
| '''Вкупно'''
|-
| [[Македонци]]
| 0
|-
| [[Турци]]
| 0
|-
| [[Роми]]
| 0
|-
| [[Албанци]]
| 167
|-
| [[Власи]]
| 0
|-
| [[Срби]]
| 0
|-
| [[Бошњаци]]
| 0
|-
| Други
| 3
|-
|}
==Наводи==
{{Наводи}}
709

уредувања