Разлика помеѓу преработките на „Тромбоза“

Додадени 19 бајти ,  пред 4 години
с
{{Infobox disease
| Name = Тромбоза
| Image = AterialthrombosisArterial thrombosis causing cyanosis.jpg
| Caption = Цијаноза на долниот десен екстремитет, кои произлегуваат од акутна артериска тромбоза на десната нога
| DiseasesDB =
26

уредувања