Педофилија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 50 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: en:Pedophilia, ka:პედოფილია Менува: zh:恋童
(Нова страница: '''Педофилија''' е сексуално привлекување, трајно насочено кон полово незрели индивидуи (деца). ...)
 
с (Бот Додава: en:Pedophilia, ka:პედოფილია Менува: zh:恋童)
 
[[ar:غلمانية]]
[[bs:Pedofilija]]
[[br:Pedofiliezh]]
[[bg:Педофилия]]
[[br:Pedofiliezh]]
[[bs:Pedofilija]]
[[ca:Pedofília]]
[[cs:Pedofilie]]
[[da:Pædofili]]
[[de:Pädophilie]]
[[eten:PedofiiliaPedophilia]]
[[es:Pedofilia]]
[[eo:Pedofilio]]
[[es:Pedofilia]]
[[et:Pedofiilia]]
[[fi:Pedofilia]]
[[fr:Pédophilie]]
[[ko:소아성애]]
[[id:Pedofilia]]
[[it:Pedofilia]]
[[he:פדופיליה]]
[[hr:Pedofilija]]
[[lt:Pedofilija]]
[[hu:Pedofília]]
[[nlid:PedofiliePedofilia]]
[[it:Pedofilia]]
[[ja:ペドフィリア]]
[[ka:პედოფილია]]
[[ko:소아성애]]
[[lt:Pedofilija]]
[[nl:Pedofilie]]
[[no:Pedofili]]
[[pl:Pedofilia]]
[[ro:Pedofilie]]
[[ru:Педофилия]]
[[sh:Pedofilija]]
[[simple:Pedophile]]
[[sk:Pedofília]]
[[sr:Педофилија]]
[[sh:Pedofilija]]
[[fi:Pedofilia]]
[[sv:Pedofili]]
[[tr:Pedofili]]
[[vi:Ái nhi]]
[[tr:Pedofili]]
[[yi:פעדעפיליע]]
[[zh:恋童]]
46.384

уредувања