Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Одземен 1 бајт ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
 
== Демографија ==
Според последниот попис на населението на Македонија од 2002 година, селото има 39527 жители. Следува табела на националната структура на населението<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>
 
{| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2
709

уредувања