Разлика помеѓу преработките на „Демократско-републиканска партија“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{во изработка}} {{Infobox Political party | colorcode = #008000 | name = Демократско-републиканска парти...)
 
| name = Демократско-републиканска партија
| logo = [[Податотека:Tricolour Cockade.svg|175px]]
| leader1_title = LeadersВодачи
| leader1_name = [[Томас Џеферсон]],<br>[[Џејмс Медисон]],<br>[[Џејмс Монро]],<br>[[Ендру Чексон]]
| foundation = 1799
| country = САД
}}
 
[[Категорија:Политички партии во САД]]