Алдо Климан: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 14 години
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
== Препеви ==
* Sande Stojčevski: “Abor gora” (Izdavački centar Rijeka, [[Риека]], [[1988]]), иэбор од поеэијата на [[Санде Стојчевски]] на хрватски јаэик,
* Risto Jačev: “Pepeo pod maslinama / Egejske rapsodije” (3000 GODINA ZA DAR, Zadar, [[2008]], ISBN 978-953-7217-39-6), иэбор од поеэијата на [[Ристо Јачев]] на хрватски јаэик, ISBN 978-953-7217-39-6
 
 
Анонимен корисник