Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Додадени 17 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
(→‎Демографија: Нереални податоци)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
== Демографија ==
Според послениотпоследниот Пописпопис на населението на Македонија од 2002 година, селото има 117 жители и 46 домакинства. Следува табела на националната структура на населението<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>:
 
{| border=1 cellspacing=0 cellpadding=2
|-
| [[Турци]]
| 117
|-
| [[Роми]]
|-
| [[Албанци]]
| 0
|-
| [[Власи]]
| 0
|-
| 0
|-
| [[Бошњаци]]
| Останати
| 0
|-
| Други
| 0
|-
709

уредувања