Босанска Краина: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Кон крајот на V и почетокот на VI век на територијата на денешната североѕападна [[Босна и Херцеговина]] се наоѓала византиската покраина [[Далмација]].
 
==Поврзано==
== Надворешни врски ==
* [[Региони во Босна и Херцеговина]]
 
{{БИХ-никулец}}
== Наводи ==
{{Региони во Босна и Херцеговина}}
{{наводи}}
{{Европа по тема|Региони во}}
 
[[Категорија:Региони во Босна и Херцеговина|*]]