Грузиска азбука: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
сНема опис на уредувањето
|type=азбука
|name=Грузиска азбука<br>ქართული დამწერლობა
|languages=[[грузиски јазик|грузиски]] и останатиостанатите [[картвелски јазици]]
|time=о. 430 - денес
|iso15924=Geor