Разлика помеѓу преработките на „Керала“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|-----
| [[Јазик]]:
| [[малајалам]] (службен); [[Тамилскитамилски јазик|тамилски]],<br /> [[Тулутулу (јазик)|тулу]], [[Конканскиконкански јазик|конкански]], [[Англискианглиски јазик|англиски]]
|-----
| [[Религија]]: