Разлика помеѓу преработките на „Загинал во бој“

Додадени 177 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-ред|Killed in action}}
 
[[Категорија:Воени поими]]
[[Категорија:Воени жртви]]