Разлика помеѓу преработките на „Персонификација“

Одбиена последната промена (од 77.29.101.233) и ја поврати преработката 3411228 на Bjankuloski06
(sds)
(Одбиена последната промена (од 77.29.101.233) и ја поврати преработката 3411228 на Bjankuloski06)
:змија се Бога молеше:
:„умри је Боже девојка“...
{{Лит-никулец}}Sonceto ja pokaza svojata nasmevka
 
[[Категорија:Книжевност]]