Разлика помеѓу преработките на „Козле“

Додадени 537 бајти ,  пред 4 години
с (додадена Категорија:Општина Карпош користејќи го HotCat)
'''Козле''' - урбанизирана населба во состав на општина Карпош во градот Скопје. Населбата Козле се граничи со населбите [[Жданец]] и [[Трнодол]] од истата општина и се наоѓа веднаш под нив.
== Историја ==
[[Податотека:Kozle, 1964.jpg|мини|десно|Земјотресот во Скопје од 1963 година: Панорамски поглед на населба Козле]]
[[Податотека:Kozle, sveceno predavanje vo upotreba.jpg|мини|десно|Земјотресот во Скопје од 1963 година: Свечено предавање во употреба на населбата Козле, изградена од оперативна група од Србија (28 декември 1963)]]
 
== Демографија ==
== Институции ==
Анонимен корисник