Сергеј Брин: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
(поправка на правопис - евтин)
сНема опис на уредувањето
 
== Детство и Образование ==
Сергеј Брин е роден во [[Москва]] од еврејски родители, [[Мајкал Брин]] и [[Евгенија Брин]]. И двајцата дипломирале на Московскиот државен универзитет. Неговиот татко е професор по математика на универзитетот во Мериленд, додека неговата мајка е научник - истражувач во Годард центарот за веселенски летови „Годард“ на [[НАСА]].
 
=== Детството во Советскиот Сојуз ===