Разлика помеѓу преработките на „Шлај“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
better quality SVG (GlobalReplace v0.6.5)
(нова страница)
 
(better quality SVG (GlobalReplace v0.6.5))
 
[[Податотека:Angeln.jpgsvg|мини|Карта на Шлај]]
 
'''Шлај''' ({{lang-de|Schlei}}; {{lang-da|Slien}}) — затон, тесен морски ракав на [[Балтичко Море|Балтичкото Море]] во сојузната покраина [[Шлезвиг-Холштајн]], во северна [[Германија]].
12

уредувања