Разлика помеѓу преработките на „Асоцијација на тениските професионалци“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q744089 (translate me))
== АТП Тур ==
 
АТП Турот го сочинуваат натпреварите во [[Гренд Слем|Гренд Слемовите]], [[АТП Мастерс 1000]], [[АТП Мастерс 500]], [[АТП Мастерс 250]], [[АТП Џеленџер Серијата]], [[Фјучерс Турнаментите]]. АТП исто така ги организира [[Светскиот Тимски Куп]], кој се игра во [[ДизелдорфДиселдорф]] и [[АТП Чемпионс Тур]].
 
Деталите за професионалните тениски турнири се: