Разлика помеѓу преработките на „Процес“

Додадени 2 бајти ,  пред 16 години
с
нема опис на уредувањето
 
с
'''Процес''' е след на [[операцијао|перацииоперации]] или [[настан|настани]] што се јавуваат по природен или вештачки пат, и водат кон одреден резултат. За извршување на еден процес неопходно е [[време]], [[простор]], [[експертиза]] или некој друг [[ресурс]]. Еден процес може да се идентификува по промените што ги создава во карактеристиките на еден или повеќе [[предмет|предмети]]. Спореди: [[проект]]. Види исто така: [[менаџмент на процеси]] и [[теорија на процеси]].
832

уредувања